Založ si blog

Výnimoční ľudia dokážu výnimočné akcie

Podľa toho ako kto prepisuje dejiny, možno poznať jeho vlastné ciele!

Výnimoční ľudia vystupujú zo skupiny. Sú presvedčení, odvážny a vedia o svojom smerovaní.

Verím, že smelosť je u väčšiny týchto ľudí. Vzhľadom k ich ťažkým okolnostiam sa mnohí snažia prijať opatrenia, k tomu aby vytvorili lepší svet okolo seba.
Ľudia, ktorí sa rozhodnú byť výnimočnými sú inšpirujúcimi nielen preto, že robia veľké veci, ale preto, že podnecujú rast, pokrok a smerovanie dopredu pre seba a ostatných okolo nich. Je smutné, že ďaleko viac ľudí čaká na niekoho, kto je odvážny, aby viedol ich cestu v nádeji, že šťastie iných im (za nich) prinesie zrnko úspechu.
Možno je na čase, aby sa vo Vás prejavil odvážny vodca. Skúste do vášho denného repertoáru pridať týchto sedem akcií a uvidíte, ako rýchlo Vás kúzlo smelosti zavedie k úspechu.

 1. Pracujú na svojich vlastných nedostatkoch a zlepšujú svoje prednosti
  Je rozdiel medzi odvahou a nedbalosťou. Odvážni lídri majú silné sebavedomie. Vedia kedy by mali prijať odvážnu akciu a kedy by mali v sebe niečo utlmiť. Minimalizujú nebezpečenstvo pre seba a ostatných tým, že neustále prehodnocujú svoju osobnosť a zapájajú ostatných k tomu, aby vyvážili ich osobnú slabosť. Chcete byť odvážny vodca? Staňte sa viac seba-uvedomelým človekom. Spájajte sa s inými, aby ste si dopĺňali svoje silné stránky a vyvážili vaše slabiny.
  Súvisiace: Hlavné rozdiely medzi úspešnými a neúspešnými osobnosťami
 2. Majú jasné priority
  Niekto, kto neustále skáče do akcie bez plánu nie je jedinečným, je jednoducho hlúpym. Odvážny ľudia poznajú svoje ciele a priority veľmi jasne. Môžu si dovoliť byť odvážny, pretože vedia rozpoznať správnu príležitosť, keď sa objaví. Chcete byť odvážny vodca? Musíte presne vedieť presne to, čo potrebujete na dosiahnutie Vašich cieľov a budete vyhľadávať presne tie šance, ktoré Vás budú posúvať dopredu. Vyvarujte sa zbytočných činností, ktoré vedú k rozptýleniu.
 3. Smelo komunikujú
  Výnimoční ľudia nie sú nevyhnutne hlučnými, alebo búrlivý, ale keď majú čo povedať, tak to povedia. Ešte dôležitejšie je, že chápu kedy a ako to povedať. Byť odvážny a výnimočný sa nerovná byť násilným človekom alebo tzv. krikľúňom. Výnimoční vodcovia musia byť lepší v takte a empatií, pretože samotná povaha ich slov bude poukazovať na ich moc a vplyv. Výnimoční lídri pochopili, že mlčanie je často najväčším vyjadrením, ktoré možno urobiť a používajú ho veľmi uvážlivo.
  Súvisiace: 27 tipov k tomu, aby ste boli v hocičom úspešný
 4. Spajajú akciu a rozvážnosť
  Aj keď výnimoční vodcovia majú sklony k akcii, oni zriedka robia nerozvážne kroky. Uplatňujú rovnaký zmysel opatrení v seba-zdokonalovaní a učeniu aj pri realizácií svojich krokov, najmä cez tzv „due diligence“(due diligence chápeme ako proces komplexného poznania, zmapovania, analyzovania a interpretácií informácií preverovaných možností). Výnimoční lídri chcú, aby ich kroky viedli k úspechu, takže vždy skúmajú, ako povedú svoj tím cez povinnosti. Chcete byť odvážny vodca? Zlepšite svoje šance na úspech tým, že si vždy urobíte svoju domácu úlohu. Tým zvýšite svoje sebavedomie a úspešnosť.
 5. Akceptujú neúspech
  Nikto sa nevie úplne vyrovnať neúspechom, ale odvážny lídri pochopili, že väčšie odmeny pochádzajú z väčšieho rizika. Napriek tomu aj vedia, ako zmierniť závažné chyby a ako ochrániť svoj tím. Výnimoční vodcovia taktiež vedia, ako používať riziko pre ich prospech. Využívajú energiu a adrenalín a uisťujú sa, že každý neúspech je príležitosťou k učeniu. Chcete byť odvážny vodca? Uistite sa, že prijatie zlyhaní je súčasťou vášho myslenia. Naučte sa s viesť tím k posudzovaniu a obmedzeniu rizík, aby chybné kroky nemohli za žiadnych okolností viesť do úplného konca. Potom učte ľudí a znova ich nakopnite.
  Súvisiace: 6 najväčších mýtov o milionároch
 6. Dosahujú väčšinu malých víťazstiev
  Mnoho ľudí sedí a čaká na vhodnú príležitosť, namiesto toho aby vystúpili zo svojho tieňa a prešli do akcie. Bohužiaľ takýmto štýlom príležitosť nikdy nepríde. Odvážni ľudia pochopili, že len zriedka je akákoľvek situácia perfektná hneď od začiatku. Snažia sa s každej príležitosti vyťažiť čo najviac aj keď sa jedná o malé okolností, ktoré môžu viesť k väčším víťazstvám. Narastajúce, konzistentné malé víťazstva sú kúzlom k úspechu a priťahujú ďalších ľudí. Chcete byť odvážny vodca? Začnite s malou bitku, ktorú si myslíte, že môžete vyhrať, zmapujte plán a konajte. Víťazstvá budujú dôveru, rovnako ako vašu povesť.
 7. Vytvárajú impulz
  Výnimoční ľudia si uvedomujú, že jedno víťazstvo na udržanie náskoku nestačí. Pracujú na sérií činností, ktoré pomáhajú tímu nazbierať dôveru, rýchlosť a silu. Takisto vedia, keď treba pridať energiu na pohon vpred a kedy je vhodné to nechať na niekom inom, aby to bolo, čo najviac efektívne. Chcete byť odvážny vodca?Zostrojte svoj plán tak, že každá Vaša akcia bude pre Vás úspechom. Využite každé víťazstvo, ktoré získava pozornosť, rešpekt a popularitu. Zaktivujte svojich fanúšikov, kultivujte vzťahy a vytvárajte rozruch. Nefungujte na zotrvačnosti!
  (https://www.financnytrh.com/7-veci-ktore-robia-vynimocni-ludia/)

Novela zákona, ktorá umožní Slovensku poskytovať záruky na pomoc Ukrajine, bola schválená v zrýchlenom konaní v NR SR dňa 7.12.2022 Tu je aj hlasovanie.
Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 149/2020 Z. z. o mimoriadnych štátnych zárukách a o doplnení niektorých zákonov a ktorým sa mení zákon č. 296/2012 Z. z. o Európskom mechanizme pre stabilitu a o doplnení niektorých zákonov.
Novela zákona, parlamentná tlač 1301

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zak…

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=sch…

Prítomní: 138
Hlasujúcich: 138
[Z] Za hlasovalo: 86
[P] Proti hlasovalo: 30
[?] Zdržalo sa hlasovania: 22
[N] Nehlasovalo: 0
[0] Neprítomní: 12

https://trikopce.blog.pravda.sk/2022/12/15/matovic-podava-demisiu-nestaci-chceme-predcasne-volby-a-nie-finty-pre-slaboduchych/

,,Non plus ultra“ Toto,by sa dalo popísať o autorovi blogu ,,volajte112″!

Staň sa poslancom NRSR

25.01.2023

Bezplatnú prihlášku s jednoduchou vetou a pokynom Ti pošleme mailom. Ak Ti už nie je ľahostajné, čo sa so Slovenskom deje, ber to veľmi vážne !Skôr , ako sa rozhodneš poslať mail a požiadať o prihlášku, mal by si si prečítať tieto články a okamžite potom poslal mail.Všetko o postupe sa dozviete na sneme. Všetkých si vážime a nežartujeme! Porušenie zákona č. [...]

Bude vojna v Česku?

22.01.2023

Čo predchádzalo vojnovému konfliktu na Ukrajine? Alebo sme na to už všetci zabudli? Zneužije to ,,niekto“ až na maidan?video:

Má referendum zamaskovať alebo odkloniť myšlienku od anulovania posledných parlamentných volieb?

18.01.2023

Pred parlamentnými voľbami, ktoré sa konali v roku 2020,sa ešte rozprávalo o tom, že OĽaNO zaniklo v novembri 2019 a potom sa zlepilo s ďalšími neplatnými politickými stranami,ktoré nikto nekontroluje!Pred očami občanov verejne klamú a páchajú trestnú činnosť! Porušujú zákon 85/2005 a nikto ich ešte nepokutoval a hlavne nepozatváral! [...]

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

petr pavel

Pavel: Vo voľbách vyhrala pravda, dôstojnosť a pokora

28.01.2023 15:52, aktualizované: 16:29

Nevidím víťazov či porazených, v týchto voľbách vyhrali hodnoty ako sú pravda, dôstojnosť a pokora, povedal Pavel.

pavel

Kto je generál Pavel? Zachránil životy mnohým Francúzom (profil víťaza volieb)

28.01.2023 15:30

Celá pracovná kariéra Pavla sa spája so službou v armáde.

Horská záchranná služba / Spálený žľab / Lavína /

V slovenských pohoriach trvá mierne lavínové nebezpečenstvo

28.01.2023 14:03

Hlavným problémom je vetrom previaty sneh na severných svahoch nad hornou hranicou lesa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 122
Celková čítanosť: 1222683x
Priemerná čítanosť článkov: 10022x

Autor blogu

Kategórie