Založ si blog

Dobré s nami a zlé preč alebo kto pomôže občanom Slovenska, až Slovensko už nebude?

Vyberám a myslím, že už je najvyšší čas zaoberať sa myšlienkou, že do budúcich parlamentných volieb, by mali ísť len kandidáti nových politických strán, ale bez politikov, ktorých sme doposiaľ videli len rozpráááááááááááááávať a nie konať v prospech národa. Teraz si pozrite očakávané nebezpečenstvo !

,,Hnutie OĽANO by sa koncom budúceho týždňa mala stať plnoprávnym členom Európskej ľudovej strany (EPP). Vstup do európskych ľudovcov má potvrdiť zasadnutie predsedníctva EPP v Lisabone 17. a 18. novembra. Pre TASR to povedal europoslanec Peter Pollák (OĽANO).

Pollák, ktorý je členom predsedníctva hnutia, bol v roku 2019 krátko po vstupe do europarlamentu poverený rokovaniami o vstupe do radov najväčšej európskej politickej rodiny. Vyjadril nádej, že doterajšie úsilie bude odmenené potvrdením plného členstva v EPP. „Verím, že predsedníctvo 17. novembra to potvrdí a 18. novembra nás prijmú do EPP,“ povedal Pollák počas zasadnutia EP v Bruseli.

Pripomenul, že rokovania o členstve od podania prihlášky trvali necelé dva roky. Poznačila ich pandémia koronavírusu, ktorá znemožnila príchod kontrolnej misie EPP na Slovensko a niektoré preverovania sa robili v online formáte. „Boli potom ďalšie rokovania, niekoľko technických stretnutí a ja verím, že naše úsilie bude odmenené vstupom do EPP,“ doplnil.

Európska ľudová strana v súčasnosti zahŕňa 81 strán a partnerov zo 43 európskych krajín. Presadzuje, aby jej členské strany boli dobre štruktúrované a organizované, mali ženské a mládežnícke organizácie a sieť regionálnych pobočiek. Práve v tejto oblasti podľa informácií TASR pretrvávajú výhrady ľudovcov voči OĽANO. Pollák však naznačil, že tieto povinnosti jeho strana dokáže splniť.“

(https://www.cas.sk/clanok/2736993/europska-ludova-strana-sa-rozsiruje-medzi-ludovcov-by-mohlo-vstupit-hnutie-olano/ )

A teraz porovnajte možnosť zachovania Slovenska!

https://svet.sme.sk/c/23072979/olano-ziska-plnohodnotne-clenstvo-v-europskej-ludovej-strane.html

R.P.

Sociálna poisťovňa ma podviedla, justícia maskovala pochybenia vznikajúcej demokracie, ale ja som chcel, a aj chcem naďalej žiť !

23.11.2022

Takto mi odpovedal pán Juraj, keď súhlasil s rozovorom po určitej dobe, kde som mu otvorene povedala, že chcem ho zviditeľniť, aby ho občania Slovenska poznali: ,,Tak som sa rozhodol vyhovieť blogerke,aby so mnou urobila rozhovor a napísala o tom článok.“ https://zdravie.pluska.sk/zdravy-zivot/foto-slavni-epilepsiou-tieto-hviezdy-nou-museli-naucit-zit [...]

Ako vyriešiť problémy ZMOS( Združenie miest a obcí Slovenska ), a ako vyriešiť problémy občanov za jedno volebné obdobie

20.11.2022

Ale ( https://www.zmos.sk/organy-zmos.html#m_406110 ) prv než vysvetlím , prečo sa obracať na ZMOS, si niečo objasníme!Nedávno nám jeden náš občan, ktorého sme obhajovali u zamestnávateľa, povedal:,, Nechcel som vám robiť problémy.“Vysvetlím!My z Inštitútu ochrany ústavných práv, pomáhame každému kto nás osloví lebo tu na občanov všetci kompetentní kašlú! [...]

Ako vyriešiť otázku migrácie v Eú a neporušiť pritom nariadenia Eú( čl.7.odst.2 Ústavy Sr.) ?

19.11.2022

Ja celý život počúvam o tom, ako sa vierou, láskou, modlitbami či humánnou pomocou všade pomáha, ale ožobračovanie za pomoci korupcie a podvodov sa zatajuje! Ktorá krajina v Eú chce prijať migrantov z iných krajín mimo schengenského priestoru, nech si buď na hranice schengenského priestoru alebo do krajiny, odkiaľ chcú občania odísť, pre týchto občanov [...]

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 108
Celková čítanosť: 1041591x
Priemerná čítanosť článkov: 9644x

Autor blogu

Kategórie