Založ si blog

Zaslúžia si ,podľa médií, bezparlamentní poslanci, poberať plat presahujúci5000,- eur, ešte ďalšie dva roky v parlamente?

Budú si vedieť učitelia vybojovať vyššie platové podmienky? Ich jednanie, by malo byť radikálnejšie! Budú vedieť rázne navrhnúť zvýšenie platov o 100% a k tomu výšku inflácie, ale ak do 1.9.2022 nebudú mať platový dekrét v rukách , tak nenastúpia do zamestnania! ? Ale môžu trvať aj na tom, že ak to nemôže byť 100%, tak  aby na celom Slovensku znížili minimálne o 50% všetky dane a k tomu + výška inflácie. Takto, by pomohli aj ostatným zamestnancom alebo nikto, okrem učiteľov nepotrebuje vyššie platy? ( alebo tí ostatní pôjdu až potom žiadať, keď sa to podarí učiteľom? )

Nedávno mi kamarádka povedala, ako navštívila s Inštitútom ochrany ústavných práv poslancov v parlamente, ktorí sú (ako že) nezaradení a ako sa nevedia správať k občanom voličom a ignorujú občianske stretnutia aleo kontakty s občanmi.
,, Stretli sme sa s poslancom Čepčekom a poslankyňou Hatrákovou, aby sme si dohodli osobné stretnutie ( na tému: ako občanom zaistiť dôstojný život, ktorý nie je nikde definovaný, čo to je a ako by mal fungovať) a prebrali dôležité témy, ktoré pomôžu občanom – voličom.
Poslanec Čepček bol okamžite ústretový a poslankyňa Hatráková trvala na tom, aby boli prítomní aj asistenti poslancov. Poslankyňa Tabak, ktorá bola k dispozícií len na mobile, súhlasila so stretnutím po 16.júni 2022, čo potvrdila v telefonnom rozhovore.
Ako to celé dopadlo? Tak ako to majú poslanci vo zvyku a zaužívané. Ak občan niečo chce, tak sa pred občanom zatajujú alebo skrývajú. Mailová komunikácia je prakticky nulová, preto že majú preplnené mailové schránky. Telefón neberú a nereágujú na volania. Sú utajení, až do doby, kedy to občana prestane baviť. „

Počuli sme niekedy od poslancov , ktorí sa stretli v parlamente, že chcú niečo na tom stretnutí vyriešiť? Príklad: Poďme riešiť konečne občanov , a to ako zamestnancov. Nie len učiteľov alebo školský personál, za to, že teraz štrajkovali.

https://www.crz.gov.sk/4527222/

Sociálna poisťovňa ma podviedla, justícia maskovala pochybenia vznikajúcej demokracie, ale ja som chcel, a aj chcem naďalej žiť !

23.11.2022

Takto mi odpovedal pán Juraj, keď súhlasil s rozovorom po určitej dobe, kde som mu otvorene povedala, že chcem ho zviditeľniť, aby ho občania Slovenska poznali: ,,Tak som sa rozhodol vyhovieť blogerke,aby so mnou urobila rozhovor a napísala o tom článok.“ https://zdravie.pluska.sk/zdravy-zivot/foto-slavni-epilepsiou-tieto-hviezdy-nou-museli-naucit-zit [...]

Ako vyriešiť problémy ZMOS( Združenie miest a obcí Slovenska ), a ako vyriešiť problémy občanov za jedno volebné obdobie

20.11.2022

Ale ( https://www.zmos.sk/organy-zmos.html#m_406110 ) prv než vysvetlím , prečo sa obracať na ZMOS, si niečo objasníme!Nedávno nám jeden náš občan, ktorého sme obhajovali u zamestnávateľa, povedal:,, Nechcel som vám robiť problémy.“Vysvetlím!My z Inštitútu ochrany ústavných práv, pomáhame každému kto nás osloví lebo tu na občanov všetci kompetentní kašlú! [...]

Ako vyriešiť otázku migrácie v Eú a neporušiť pritom nariadenia Eú( čl.7.odst.2 Ústavy Sr.) ?

19.11.2022

Ja celý život počúvam o tom, ako sa vierou, láskou, modlitbami či humánnou pomocou všade pomáha, ale ožobračovanie za pomoci korupcie a podvodov sa zatajuje! Ktorá krajina v Eú chce prijať migrantov z iných krajín mimo schengenského priestoru, nech si buď na hranice schengenského priestoru alebo do krajiny, odkiaľ chcú občania odísť, pre týchto občanov [...]

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 108
Celková čítanosť: 1041588x
Priemerná čítanosť článkov: 9644x

Autor blogu

Kategórie