Založ si blog

Ako vrátiť občanom dôchodky, ktoré si za socializmu na starobu odkladali a po privatizácií im ich niekto ukradol ?

Citáty ktoré som vybrala na dnešný deň pre trpiacich občanov na Slovensku: …………….Čo sme robili pred 30 rokmi: Podpísať či nepodpísať – úvaha o ponížení
MARTIN M. ŠIMEČKA
V téme Čo sme robili v roku 1989 zverejňujeme osobné spomienky Martina M. Šimečku a jeho hostí na udalosti a zážitky v priebehu roka, v ktorom padol komunistický režim, hoci takmer nikto nepredvídal, že sa to stane.
Tento príbeh píšem v neistote, či mám právo ho zverejniť. Prevážil vo mne pocit, že áno, lebo má širšiu platnosť, hoci existuje riziko, že ublížim človeku, ktorý si za svoje celoživotné dielo zaslúži veľké uznanie.
Slabosť alebo silu diktatúry poznáte podľa toho, koľko ľudí je ochotných proti nej protestovať.
Keď vám za podpis pod petíciu na obranu slobody hrozí smrť, vždy sa síce nájdu jednotlivci, ktorí to risknú, ale obvykle ich zrátate na prstoch jednej ruky.
Keď vám za podpis pod petíciu na obranu uväznených tiež hrozí väzenie, ale už nie poprava, počet sa zvýši na stovky.
A keď vám za taký podpis hrozí len strata funkcie v práci či pokarhanie od šéfa, nájdu sa tisíce.
Tak to bolo na konci leta v roku 1989. Režim síce posadil v auguste do väzenia tzv. „bratislavskú päťku“ disidentov, ale cena podpisu pod petíciu za ich oslobodenie bola relatívne nízka.
Lenže veľkosť straty je vždy individuálna. Keď vás nebaví práca, výpoveď vám neprekáža. Keď si viete predstaviť život bez cestovania, zadržanie pasu nie je vysoká cena za podpis.
Úplne inak to vnímate, ak v práci či v dovolenke pri mori vidíte zmysel svojho života. Alebo keď máte jednoducho hlboko v duši desivý strach z režimu, aj keď ten už desivý dávno nie je.
https://dennikn.sk/…/co-sme-robili-pred-30-rokmi-podpisat…/…
Vedci zistili pomerne prekvapivé výsledky. Viesť sa príkazmi, ktoré vedú k násiliu, a tendenciu sa nimi riadiť majú bezkonfliktní ľudia, ktorí sú svedomití. Prečo? Pretože vnútorne nechcú sklamať.
To platí aj v práci. Ak je šéf – psychopat (podľa odborného pohľadu) a núti svojich zamestnancov napríklad navzájom sa špehovať, podvolia sa mu najskôr zamestnanci, ktorí sú inak v kolektíve obľúbení alebo sedia ticho pri počítači.
Naopak u ľudí, ktorí aj v živote často vystupujú „proti prúdu“ a patria medzi menej príjemné a na prvý pohľad problematické osobnosti, vedci zistili menšiu zhovievavosť k príkazom, ktoré mali ublížiť iným ľuďom.
Z politického hľadiska majú menšiu tendenciu ublížiť iným ľuďom účastníci experimentu s ľavicovo orientovaným politickým názorom, rovnako tvrdohlavé sú aj ženy, ktoré sa v bežnom živote zúčastňujú politických štrajkov a bojujú napríklad za pracovné práva.
„Ak chceme zanechať zdravšiu planétu budúcim generáciám, musíme skončiť s rutinným správaním založenom na ekonomike a kultúre, ktorá vedie k rastúcemu konzumu a politickej nečinnosti,“ okomentoval na blogu výsledky výskumu filozof a psychológ Kenneth Worthy, ktorý patrí medzi známych ekologických aktivistov………atď……………
………….Psychológ, ktorý sa celý život zaoberal povahou človeka, vie presne identifikovať, čo je najhoršia vec v spoločnosti. Korupcia. U bežných ľudí buduje cynizmus a požiera akúkoľvek ambíciu a iniciatívu………

………Človek sa vždy bude báť toho, čomu nerozumie!
Chudobní si nemôžu dovoliť ochranu, oni sú obete !
Komu občan verí? Koho volí? Čo občan potrebuje ?
Sú dôležité veci v živote, ktoré ak spoločne nevyriešime, tak sa nezmenia!

 • registrujte sa a šírte ďalej.
  (https://www.facebook.com/groups/2373359876273935/)
  (https://www.parlamentnelisty.sk/…/Ako-reagujete-na-utoky-ha…)
  (https://www.mobbing-bossing.eu/inpage/nazov/)
  (https://www.facebook.com/jozef.chlebik.79)
  Prečo sa trápiť niečim, čo sa nikdy nemôže stať ?
  Pre radikálnych aktivistov sme kolaboranti, pre média sme konšpirátori a pre štandardné politické strany a dočasné ,, demokratické vlády“ sme veľmi nebezpečná konkurencia !
  (https://ritomska.blog.sme.sk/)
  (https://www.mojevideo.sk/u/drhc/)
  (https://www.mojevideo.sk/…/2e…/3_sposoby_prebratia_moci.html)…….

…………….Projektily menia vlády rýchlejšie než voľby !
Má človek slobodnú voľbu?
https://sk.wikipedia.org/wiki/Hedonizmus…
http://iuridica.truni.sk/…/trestnopravne_suvislosti_ochrany…

,,V súčasnej digitálnej dobe bude používanie elektronických dôkazov čoraz viac
a viac relevantným zdrojom informácii pre trestne konanie vzhľadom na prepojenosť každodenného života s informačnými technológiami, a tak nám zostava iba dúfať, že i zákonodarca tento trend bude reflektovať v normotvorbe a organy činne v trestnom konaní a sudy v ich aplikačnej praxi, čo je možne čoraz viac a viac evidovať. Faktom ale tiež je, že vývoj informačných technológii ide doslova geometrickým radom a vývoj legislatívy, resp. procesných možnosti spravidla nie je taký flexibilný a adaptabilný. Ako príklad možno uviesť nemožnosť odpočúvania hovorov cez niektoré komunikačne aplikácie v smartfonoch, a preto by bolo účelne v dohľadnom čase tento žiaduci stav modifikovať.“ (JUDr. Ondrej Laciak, PhD. – Mgr. Petra Dražová)………….

…………Aby sa mohol naplniť volebný program akejkoľvek politickej strany, treba obnoviť zákon 33/1948 Zb. zo dňa 31. decembra 1948.
https://www.slov-lex.sk/pravne-pred…/…/1948/33/19480402.html, 33/1948 Zb.
(Tento zákon bude po zaregistrovaní strany Únia Štátnej Starostlivosti dopodrobna vysvetlený a upravený členmi Únie Štátnej Starostlivosti a predložený na schválenie vláde, ktorá podľa vízie Únie Štátnej Starostlivosti môže byť zostavená z kandidátov Únie Štátnej Starostlivosti – to je na vôli občanov.) Retribučný zákon , nie je len kontrola doposiaľ podpísaných zmlúv politikmi, ale aj revízia platnosti takýchto zmlúv, revízia majetku politických štruktúr a zodpovednosť za všetky kroky a rozhodnutia Vlád SR od roku 1990 až do obdobia zmien v parlamentnej štruktúre, Ústave SR a v súdnej úprave o justičnej zodpovednosti.
Európska únia chce zaviesť časom elektronickú menu , ale už teraz sa na to poniektoré štáty ohlasujú a chcú si hotovosť zachovať a dať jej zachovanie do Ústavy.
https://www.etrend.sk/…/rakusania-chcu-do-ustavy-zakotvit-p…
Práve hotovosť je krmivo korupcie. Odstránením hotovosti sa odstráni závisť, ale aby sa odstránila aj chamtivosť, treba zrušiť daňový systém, ktorý je dnes a zaviesť len jednu daň. A to z prevodu elektronických platieb a transakcii…….

https://www.extraplus.sk/cla…/venezuela-vytvori-vlastnu-menuhttp://www.netky.sk/…/estonsko-nemoze-vytvorit-vlastnu-digi…

……………Ako to však dokázať , keď – citujem:
„Žiaden členský štát nemôže zaviesť svoju vlastnú menu. Menou eurozóny je euro,“ vyhlásil Mário Draghi, prezident Európskej centrálnej banky.
Nemá však pravdu, ale strach. Každá zmluva je preto zmluvou, aby sa dala aj zrušiť. Práve preto je treba obnoviť zákon o retribúcii, aby sa podvodné zmluvy a zásahy do Ústavy bez vedomia a schválenia občanmi v referende, dali napraviť!
Prečo sa prijímajú v parlamente zákony, keď sú proti občanom a nie k zabezpečovaniu dôstojného života? Prečo musíme čerpať eurofondy a vytvárať dlh krajine, keď je to len o tom, kto nám čo dovolí a koľko si pritom ukradne ?
Moc pochádza od občanov , tak stojí v našej Ústave, ale v ďalších článkoch je im odobratá. To sa tiež dá zmeniť retribučným zákonom.
Občan by sa nezadlžoval, ak by platilo, že má nárok na prácu a za ňu takú odmenu, aby mohol dôstojne žiť. Toto je tiež spochybnené a dá sa to zmeniť retribučným zákonom. Tak ako sa dá aj definícia ,, dôstojný život „ presne definovať, tak sa dá ak sa chce všetko napraviť a vylepšiť a to do roka ak je vôľa občanov…..
( https://blog.sme.sk/jurajchlebik/politika/clovek-sa-vzdy-bude-bat-toho-comu-nerozumie )

https://www.kod-banky.sk/slovenske-banky/

Nenaleťte na podvodníkov!
Dobrý deň XY. Som pán Derek Neldner z kanadského Toronta. Som generálnym riaditeľom a hlavným kapitálovým trhom skupiny ROYAL BANK OF CANADA. Po prvé, chcem, aby ste vedeli, že si vážim vašu veľkorysosť pri prijímaní mojej žiadosti tu na Facebooku, a chcem vás uistiť, že svoj čin nebudete ľutovať. Verím, že je Božím prianím, aby som sa s vami stretol v tomto veľmi krátkom čase, pretože vediem dôležitú a naliehavú obchodnú diskusiu, o ktorú sa s vami chcem podeliť, o ktorej som presvedčený, že vás bude zaujímať a prospievať, pretože je v spojení s vašim priezvisko a národnosť a budete z toho ťažiť.

Píšem vám o mužovi/občanovi z vašej krajiny, pánovi XXY, ktorý bol majiteľom spoločnosti na ťažbu zlata tu v Kanade a tiež jedným z najväčších akcionárov našej banky, KRÁLOVSKEJ BANKY KANADY. 2. februára 2015, pán Alex, otvorte v našej banke súkromný účet s pevným vkladom KRÁLOVSKÁ BANKA V KANADE a na účet za účelom otvorenia výroby automobilov vložte sumu 78 000 000,00,00 USD (sedemdesiatosem miliónov amerických dolárov), spoločnosť vo vašej krajine.

Ale ako veľký obchodník a pravidelný/pravidelný cestovateľ bolo veľmi nešťastné, že XXY bol medzi mŕtvymi obeťami koronavírusovej choroby (COVID-19) a zomrel v decembri 2019. Hlavným dôvodom, ktorý vám hovorím, je preto, že Neskorý pán XXY nespomenul žiadnych príbuzných/dedičov, keď si otvoril súkromný účet s pevným vkladom a vložil peniaze. Bol vdovec, ženatý so zosnulou pani Elizabeth XY a nemali žiadne deti a neuviedol žiadnych príbuzných. Môj tím vedenia bankovej rady o tom zatiaľ nemá žiadne informácie, nevie o účte a jeho smrti. Jediný dôvod, prečo o tom viem, je to, že som generálnym riaditeľom banky a každá takáto transakcia musí byť mnou potvrdené na dokončenie a tiež informovanosť manažéra banky. Ako vám teraz píšem, jediní ľudia, ktorí o tom vedia, ste vy, ja a manažér banky a transakcia bude úspešne vykonaná medzi nami tromi.

Minulý týždeň sa moje vedenie banky stretlo na účely overenia banky, aby si všimlo spiace a súkromné ​​vkladové účty. Vedel som, že sa to stane, a preto som hľadal prostriedky na zvládnutie situácie skôr, ako sa o tom dozvie môj tím vedenia bankovej rady, pretože ak to zistia, požiadajú o rozdelenie peňazí medzi nich, čo nie. nechcem, aby sa to stalo. Preto, keď som videl vaše detaily, bol som šťastný.

Teraz hľadáme vašu spoluprácu, aby sme vás mohli predstaviť ako Next of Kin/Heir účtu, pretože s pánom XXY máte rovnaké priezvisko a rovnakú štátnu príslušnosť a moje bankové sídlo vám účet uvoľní prostredníctvom môjho orgánu a orgánu manažér banky. Neexistuje žiadne riziko; transakcia bude vykonaná podľa zákonného opatrenia, ktoré vás ochráni pred akýmkoľvek porušením zákona. Je lepšie, keď si peniaze nárokujeme, než aby sme ich umožnili riaditeľom banky medzi sebou zdieľať. Nie som chamtivý človek, preto navrhujem, aby sme sa podelili o finančné prostriedky, 40/30% 30%, čo je 30% pre vás, 30% pre manažéra banky a 40% pre mňa, dúfam, že zdieľanie je v poriadku a môj vlastný podiel peňazí mi pomôže začať môj nový projekt. Dajte mi vedieť svoj názor na túto skutočnosť a zaobchádzajte s týmito informáciami ako s dôvernými. Bližšie informácie vám poskytnem, keď dostanem vašu naliehavú odpoveď prostredníctvom mojej oficiálnej e -mailovej adresy uvedenej nižšie.
Moja e -mailová adresa je: account@itlogisticserv.com S Pozdravom, Pán Derek Neldner.

Únos Volodymyra Zelenského nemá na svedomí Putin

18.09.2022

Preto že Putin prekukol medzinárodnú dohodu, že všetky štáty na zemeguli budú v NATO a vojny už medzi štátmi na Zemi nebudú. Zelenský odmietol takúto možnosť medzinárodného mieru a stal sa terčom únoscov, ktorí od neho požadujú , aby viedol útok medziplanetárnych armád proti štátom na Zemi. Ako to dopadne? Dozvieme sa z úst našich pravdivých médií.video: [...]

Občania chcú vidieť spoluprácu úspešných blogérov

11.09.2022

Bude svet diskriminovať amerických občanov alebo sa bude strkať stále do análu Amerike a bude diskriminovať len Rusko? Bez vetra sa ani lístok nepohne! Tak je to aj so spoluprácou úspešných blogérov. Ak sa občania nebudú správať k sebe a k štátu slušne, o žiadnej spolupráci nemôže byť žiadna reč. To začína pri dospievaní a pri [...]

Ako OĽaNO obchádza zákon

04.09.2022

Občania sú v nevedomosti! Najskôr si prečítajte článok a potom debatný príspevok, ktorý tvrdí:Hm, ktorej strany sa vami uvádzané námietky týkajú? Veď dokonca aj OĽaNO (vlastne ten polepenec, ktorý vyprodukovali pred voľbami) má 49 členov, ktoré zákon požaduje ako minimum. (Spozabukakuk) Poslanecký klub nie je štruktúra politickej stranyHm, ktorej strany sa vami [...]

NBÚ

NBÚ od októbra nemôže blokovať škodlivý obsah, nový zákon sa prijať nestihol

30.09.2022 10:44

Cieľom bolo zabrániť šíreniu dezinformácií a iného škodlivého obsahu na internete.

zaporožie, konvoj,

Rusi pri Záporoží zaútočili na konvoj civilistov, zahynulo 23 ľudí

30.09.2022 10:16, aktualizované: 10:56

Proruský predstaviteľ Záporožskej oblasti pripísal zodpovednosť za ostreľovanie ukrajinským jednotkám.

Vladimir Putin / Sergej Šojgu /

Putin opäť obišiel armádne velenie. Nedôveruje šéf Kremľa ruskému ministerstvu obrany?

30.09.2022 08:55

Byrokratické zlyhania mobilizácie môžu nasvedčovať tomu, že ruský prezident opäť obchádza vyššie velenie armády.

taliban

Kábulom otriasla mohutná explózia, terčom samovražedného útoku bola škola

30.09.2022 08:13, aktualizované: 08:40

Ide o ďalšiu zo série násilností, odkedy sa v Afganistane pred niečo vyše rokom opätovne chopilo moci radikálne hnutie Taliban.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 787090x
Priemerná čítanosť článkov: 8463x

Autor blogu

Kategórie