Založ si blog

Bude pápež František, dávať ,,do laty“ aj kšefty arcibiskupa Zvolenského?

J.E.Mons. ICDr. Stanislav Zvolenský, PhD. možno ani netuší, aké nekalé praktiky sa konajú za jeho chrbtom alebo je to inak?

Známa asi pred pätnástimi rokmi si našla lacné bývanie v Bratislave, ktoré cirkev ponúkala pre sociálne slabšie osoby alebo rodiny. Podmienka bola, aby si za vlastné náklady opravili a vymaľovali izby, ktoré im zmluvne poskytli. Moja známa takto získala bývanie za symbolickú cenu. Energie si platili na vlastné meno, podľa čísla bytu , na základe zmluvy o nájme na neurčito. Nájomné bolo veľmi lacné. Päťdesiat možno sedemdesiat eur za mesiac.

Situácia sa začala meniť, až sa zmenili kňazi, ktorí služobne riadili Farnosť – Blumentál v Bratislave.

Doba sa menila a postupne začal správca ľudí vytláčať. Občania neboli už zaujímaví. Cieľ bol: uvoľniť priestor, aby sa mohol po rekonštrukcií prenajímať za peniaze, ktoré sú pre Bratislavu komerčnejšie. Takto pôvodnú myšlienku ( pre sociálne slabšie osoby alebo rodiny ) úplne zavrhli.

Vec sa dostala až na súd. Posledná nájomníčka odmietala odísť a vysťahovať sa, ale odmietala aj platiť 400,- eur na miesto 50,- eur, ktoré podľa zmluvy má doteraz.

Tak reagovala a napísala na adresu Základina – Blumentálska 7, kde prípad prevzal aj advokát. Na vedomie dala aj J.E.Mons. ICDr. Stanislav Zvolenský, PhD., ale aj Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, PhD.

Bránila sa nájomnou zmluvou, ktorú odmietali akceptovať a advokát jej tvrdil, že nemôžu použiť a uznať zmluvu za platnú, lebo bola v tom čase chybne napísaná.

Z listu :

,,Vec: Odpoveď na list zo dňa: 29.06.2021 dňa: 11.08.2021

Na základe osobného prevzatia listu zo dňa: 20.07.2021 a osobného stretnutia zo dňa:

04.08.2021 si Vám dovoľujem zaslať nasledovné stanovisko:

Predsedajúca sudkyňa Okresného súdu Bratislava I na poslednom pojednávaní dňa 06.05.2019

vyslovila výrok, že táto situácia nemala vôbec nastať a nemala byť na súde.

Odporučila, aby sme sa ako zúčastnené strany dohodli tak, aby boli uspokojené záujmy obidvoch

zmluvných strán – kde opakovane vyzvala strany sporu k vzájomnej dohode, s čím sme súhlasili.

Na základe vyššie uvedených výrokov z  posledného pojednávania a  zároveň rozhodnutia predsedajúcej sudkyne zo dňa 06.05.2019 si Vás dovoľujem požiadať, nakoľko do dnešných dní nedošlo k dohode s Rímskokatolíckou cirkvou Farnosť – Blumentál, Vazovova 8, Bratislava 811 07, že trvám na dodržaní Zmluvy o nájme bytu č. 2………….., ktorá bola uzatvorená na dobu neurčitú.

S úctou

Ing. Margita Š……………“

Čo po tomto liste nasledovalo? Advokát sa ozval telefonicky a začal agresívne reagovať na takúto opovážlivosť obracať sa na zmluvu, o ktorej on tvrdil, že má na ňu zabudnúť.

Ak sú diery v zákonných postupoch alebo chyby pri vypisovaní zmlúv, procesné či inak neodborné , je na vine vari klient alebo úradník?

https://gloria.tv/post/gj7ATRG9WJYh1zwmwRQVydj6u?fbclid=IwAR2EXr8QFekUp-UXFAqSG2zMj0NMwCm-ONl9hMegNT7LcBECuFKNC9_gVhs

,,Bože ! Čo to s nami robia?“

12.09.2021

Dostala som od štátu ( sociálnej poisťovne) 400,-eur vdovské po manželovi, ale štát ( sociálna poisťovňa) mi znížil môj starobný dôchodok o 200,-eur. To je smutné pre vdovy, ale podobné zásahy do ďalšej existencie žien majú opatrovateľky, ktoré sa vrátili na Slovensko a očakávali dobré dôchodky. Ich dôchodok je 10,-eur za každý odrobený rok.( pracujúce v [...]

Zaslúžia si občania na Slovensku, návštevu pápeža?

10.09.2021

Psi arcibiskupa Zvolenského alebo advokáta Pribelského, nariadili vyriešiť pravdivý článok od blogéra? Akú úlohu v tom hrá pán Kosej? Pán Pribelský, komu lížete ,,riť“ Kosejovi alebo on vám? Kde je právo , keď sa vyhrážate nájomníkom? Ak ste zvedavý, čítajte články a dozviete sa viac! Máme informáciu o ďalšom nájomníkovi, ktorému sa [...]

Čo na Slovensku už mohlo byť, nie je, ale ešte stále môže byť?

02.09.2021

Cez koho môžete vyplatiť jednorázovo všetky svoje dlžoby a finančné pohľadávky alebo sa ich legálne zbaviť? Na Slovensku je viac ako 3.700.000 exekúcií, ale kto sa zamyslel nad príčinou, že ich je až toľko? Koľko ich ešte pribudne, ak sa zrušia alebo znížia dôchodky? Pritom sa dajú reálne všetky dlhy zlikvidovať a ešte aj vytvoriť na tej likvidácií štátny zisk. [...]

vodič, d1

Ďalší neuveriteľný úkaz zo slovenských ciest: Príves šiel len na disku

17.09.2021 15:37

Poľský šofér prevážal osobné vozidlo.

Daniel Lipšic

Lipšic ukazuje na SIS a počíta s tým, že zatknú aj jeho

17.09.2021 14:56

Špeciálny prokurátor uviedol, že štyria obvinení vyšetrovatelia sú stíhaní za veci, ktoré nie sú trestným činom.

mikulec

Mikulec odmieta, že by vedel o údajnom manipulovaní vyšetrovaní

17.09.2021 14:46, aktualizované: 15:04

Zriadenie pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát považuje minister za dobré riešenie.

lengvarský

Nemocnice sú na tretiu vlnu pripravené, reprofilizovať sa má v troch fázach

17.09.2021 14:06

Verím, že aj vďaka očkovaniu sa najhoršiemu krízovému scenáru vyhneme, povedal Lengvarský.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 54079x
Priemerná čítanosť článkov: 2575x

Autor blogu

Kategórie